Потужна виробнича база, сучасне обладнання, передові авіаційні технології, професіоналізм і високий інтелектуальний потенціал, якість послуг, що надаються дозволили заводу зарекомендувати себе, як ефективно працюєче ремонтне авіапідприємство, яке по праву займає провідні позиції в сфері ремонту авіатехніки.

Завод розташований на площі 236 000 м2 і має 170 000 м2 виробничих приміщень.

Административный корпусАдміністративний корпус

Протягом багатьох років підприємство виконує повний технологічний цикл капітального ремонту літаків Ан-24, -26, -30, -32 і авіаційних двигунів Д-З6 серії 1, 1А, 2А, для літаків Як-42, Ан-72, -74, ремонт агрегатів авіаційної техніки, а також роботи, пов'язані з відновленням авіаційних деталей. Завод здійснює комплекс робіт з продовження ресурсів літаків типу «Ан», потенціал яких незважаючи на „солідний вік“ далеко не вичерпаний. На базі льотно-випробувального експлуатаційного комплексу проводяться всі види технічного обслуговування ремонтованої на заводі авіатехніки, а також КВР-1,2,3 на літаку Ан-74, і КВО на літаку Ан-72.

Цех разборки самолетовЦех розбирання літаків

Капітальний ремонт кожного з типів повітряних суден не можна класифікувати як щось одноманітне. Хоча у них і є загальні ознаки, але кожен літак — це яскрава індивідуальність, яка має свою душу. Літак, який потребує ремонту, проходить діагностування, на основі якого виконуються відповідні роботи і оцінюється технічний стан силових елементів. Зношені деталі, агрегати і вузли підлягають заміні, ремонтопридатні — ремонтують. Проводиться необхідна доукомплектація, після чого літак збирають знову в єдине ціле. Далі спільно з фахівцями ДП «АНТОНОВ» визначається можливість подальшої експлуатації літака в рамках терміну міжремонтного ресурсу.

На виконання робіт з капітального ремонту, модернізації, переобладнання і технічного обслуговування літаків типу Антонов, завод має сертифікати міждержавного авіаційного комітету, український національний авіаційних властей, сертифікат відповідності російських авіаційних влад. Крім цього система якості заводу сертифікована за міжнародними стандартами серії ISO, а також аерокосмічного комплексу AS / EN. З огляду на те, що виконуються роботи по ремонту військових літаків, завод має сертифікат стандарту НАТО - AQAP 2120, а також ліцензію Міністерства промислової політики на ремонт військової авіаційної техніки.

У 2009 році був підписаний найбільший за всю історію взаємин між Україною та Індією контракт, на умовах якого українським фахівцям доручено відремонтувати і модернізувати 105 літаків Ан-32 ВПС Індії. ДП «ЗАВОД 410 ЦА» є одним з провідних співвиконавців контракту. Літак Ан-32 спеціально пристосований і адаптований до особливостей індійського клімату та високогір'я. За його надійність пілоти прозвали машину «срібним конем». Модернізація літаків, що знаходяться в експлуатації, замість придбання нових -доцільні збереження для індійської сторони, а для української сторони це гарантована робота на кілька років. Одночасно з капітальним ремонтом виконується глибока модернізація літака, в результаті чого він набуває нових якостей. Фактично мова йде про новий літак, індекс якого Ан-32RE. Модернізація всього радіоелектронного обладнання проводиться шляхом заміни на сучасне, що відповідає стандартам, американського, німецького, французького і вітчизняного виробника.

Ан-32 Индийских ВВСАн-32 Індійських ВПС

З плином часу техніка зношується і морально старіє, кількість літаків в експлуатації зменшується. Для збереження корпоративного духу підприємства, колективу і власне самого підприємства, розглянуто кілька варіантів антикризового сценарію розвитку.

Колективом заводу прикладені величезні зусилля з підготовки до сертифікації за нормами і правилами європейської організації з безпеки в авіації EASA Part-145, PART-147, PART-66, PART-M).Це дозволить диверсифікувати роботу не тільки на техніці типу АНТОНОВ, але і проводити технічне обслуговування літаків зарубіжного виробництва. Завод вже має таких замовників. Це вітчизняні авіакомпанії «Хорс», «Аеросвіт» та інші. На сьогодні проведено технічне обслуговування понад 15 літаків Боїнг-737. На площах заводуобслуговуються літаки МД - 80, -82, -83. Також завод плідно працює з бізнес авіацією.

МД-83МД-83
Боинг - 737Боінг - 737

Одним з напрямків розвитку є реалізація програми «Український вертоліт». Вона дозволить відновити після капітального ремонту, ремоторизації і модернізації вертоліт Мі-8Т, для подальшого використання його в народному господарстві. Реалізація проекту буде здійснюватися спільно з АТ «Мотор Січ».

Ми-8Мі-8
Evrocopter EC 155Evrocopter EC 155

На заводі виконується глибока модернізація літаків Ан-26 та Ан-32 з використанням сучасного аеронавігаційного обладнання, установкою систем небезпечного зближення із землею і небезпечного зближення повітряних суден, а також аварійних радіомаяків.

ЛИЭКЛВК

З появою нових тенденцій в авіаційній промисловості, а також зі збільшенням вимог і потреб, на сьогодні є актуальним питання дефіциту літаків так званого «сучасного регіонального класу». Зокрема мова йде про розробку і реалізацію, спільно з Розробниками ДП «АНТОНОВ» і ВАТ «Мотор Січ», проекту, спрямованого на переобладнання літака Ан-26 в варіант Ан-26М. В результаті проекту легкий транспортний літак регіонального класу Ан-26М з двигуном ТВ3-117ВМА-СБМ1 буде являти собою модернізовану версію військово-транспортного літака Ан-26, оснащеного на сьогодні двома турбогвинтовими двигунами АІ-24Вт. Вже зараз багато авіакомпаній і експлуатанти ПС типу Ан-26 готові виконати дану модернізацію, так як цей крок вимагає значно менших витрат в порівнянні з придбанням нового ближньому або середньомагістрального літака. Виходячи з техніко-економічного обгрунтування проекту, також очевидна ефективність експлуатації модернізованої версії літака, що забезпечить відповідність вимогам ІКАО щодо шумів і емісії шкідливих речовин, відкривши для Ан-26М небо країн Євросоюзу.

Маючи багатий досвід по відновленню авіаційного двигуна Д-36, завод має всі можливості для освоєння техніки західного виробництва. Це стосується двигуна СФМ-56, який після виконання ремонту фактично за всіма параметрами може проходити випробування на базі вже діючої моторно-випробувальної станції заводу. Також можливо освоєння двигуна Pratt & Whitney 100, 120 серії, який використовується на літаках ATR-42, -72, а також на літаках Dash-8 виробництва Bombardier.

Цех ремонта двигателейЦех ремонту двигунів

На початковій стадії процесу освоєння технічного обслуговування авіаційної техніки нового зразка завжди виникають очікувані і непередбачувані труднощі. Необхідна відповідна сертифікація, додаткове навчання персоналу. Великі витрати лягають на організацію виробництва, закупівлю обладнання та комплектуючих виробів, нових технологій, а також на відповідність виробничих ангарів.

BAe 146 Avro RJ 100BAe 146 Avro RJ 100

Відповідна стратегія дає можливість повного забезпечення роботою всіх працюючих на підприємстві. Гостро стоїть питання підбору кадрів за різними спеціальностями. Показовим є те, що серед працюючих значно збільшився відсоток молоді. Тільки за останній рік на роботу прийнято близько двохсот молодих фахівців. На підприємстві відроджуються традиції наставництва. Молодь потрапляє «під крило» зрілих, заслужених фахівців. Відбувається вже третя зміна поколінь - це люди одного прізвища, так звані трудові династії - від діда до онука. В результаті кваліфіковані кадри отримують нові знання, завод - замовлення, літаки - оновлене серце. Стратегія керівництва дозволила колективу заводу відчувати себе впевнено і комфортно, а керівництву піклуватися про двохтисячний колектив.

Самолетная территорияТериторія ремонту літаків

У загальному плані розвитку підприємства значну увагу приділено соціальній сфері. Відновлена заводська амбулаторія, що є самостійним медичним підрозділом. Вона вже прийняла перших відвідувачів. Крім профілактичних заходів передбачено надання першої і швидкої допомоги, а також послуги реабілітаційного центру і тренажерного залу.

Працює комплекс з надання послуг харчування для працівників заводу. На заводі відроджено молодіжний союз, а також союз жіночих організацій. Завод має на балансі базу відпочинку «Десна».

Завод має досвід роботи більш ніж з 60-ма країнами світу, з якими розвинені ділові, дружні, партнерські відносини, і відкритий для плідних ділових контактів.

Translate »