Розбір польотів: підсумки роботи “Заводу 410 ЦА” у 2021 році.

Плани на майбутнє

Звернення Генерального директора

«Заводу 410 ЦА»

Олександра Пащенка на честь закінчення року

Державному підприємству «Завод 410 цивільної авіації» у 2021 році вдалося відзначитися низкою досягнень як у роботі з державними замовниками, так і з іноземними. Крім того, позитивних результатів завод досяг і у площині господарської діяльності. Борги, які були у підприємства у 2021 році перед бюджетом, вдалося скасувати. Наша команда спромоглася скинути цей вантаж із підприємства, завдяки невизнанню їхньої правомірності через суд. Крім того, шляхом наполегливої роботи співробітників заводу, підприємству вдалося оминути банкрутство, хоча за фінансово-економічним станом на 2020 рік «Завод 410 цивільної авіації» був практично на межі банкрутства. Хочеться зазначити, що у новий, 2022 рік, підприємство входить без жодної гривні боргів із заробітної плати, а фонд оплати праці вдалося підвищити практично вдвічі. Також підприємству вдалося перетворитися з глибоко збиткового, яким воно було у 2020 році, на прибуткове.

У 2021 році підприємство досягло десятикратного поліпшення обсягів виробництва порівняно з гіршими роками та втричі порівняно з кращими за останні вісім років роботи.

Наприкінці року вже можна впевнено сказати, що діяльність державного підприємства «Завод 410 цивільної авіації» розвивалася всупереч багатьом чинникам, які були спричиненні відсутністю достатнього обсягу замовлень на ремонт та обслуговування авіаційної техніки в попередні роки. Коли наша команда прийняла підприємство, воно не мало оборотних коштів. Прийняти авіаційну техніку без авансування і здати її було для нас великим викликом. Але, незважаючи на всі складнощі, у підсумку, цей рік став рекордним у порівнянні з останніми вісьмома роками.

Хочеться згадати, що у 2021 році ми успішно здали три борти Ан-32 для Військово-повітряних сил Шрі-Ланки. Незважаючи на те, що на сьогоднішній день підприємство отримало лише 2/3 оплати від суми за цим контрактом, ми сподіваємось, що у першому кварталі 2022 року нам вдасться підписати контракт на обслуговування четвертого літака.

Шрі-Ланкійські літаки

Крім того, на сьогодні ми перебуваємо на фінальній стадії виконання капітального ремонту та модернізації літака Ан-30 для Військово-повітряних сил Болгарії.

Також 6 грудня відбулася передача військово-транспортної версії літака Ан-26 для Військово-повітряних сил України. Хочеться зазначити, що раніше з капітального ремонту нашого підприємства не виходила така кількість літаків, як цього року.

Дуже важливим є те, що у 2021 році ми повернули собі статус підприємства, яке виконує базову лінійку технічного обслуговування повітряних суден. Згідно з контрактом ДП «Завод 410 ЦА» виконало обслуговування двох літаків Ан-74 для Комітету Національної безпеки Казахстану та Національної гвардії Казахстану.

Ан-74ТК-200 Національної гвардії Казахстану

Крім того, при зустрічі із замовниками, яка відбулася у грудні 2021 року, ми отримали найвищу похвалу. Також успішне виконання контракту дозволило повернути довіру такого вагомого замовника як Казахстан, а весь авіаційний парк під брендом «Антонов», що експлуатується на території Казахстану, починаючи з січня 2022 року, буде обслуговуватися на території нашого підприємства. Йдеться про такі машини, як Ан-72, Ан-74 та Ан-26 Військово-повітряних сил Казахстану, Прикордонної служби Комітету національної безпеки Республіки Казахстан та Національної гвардії Казахстану. Ця техніка ще досить довго зможе експлуатуватись у наших партнерів. Під час грудневої поїздки ми підписали з усіма службами протоколи та затвердили план роботи до 2023 року включно. Раніше Україна ніколи не отримувала такого обсягу замовлень з обслуговування авіаційної техніки за всю історію співпраці з Казахстаном. Також хочеться виокремити нашу спільну роботу з обслуговування техніки західного експлуатанта. У 2021 році близько 15 одиниць техніки, зокрема McDonnell Douglas та Boeing 737 Classic, підприємство успішно надало необхідні сервісні послуги.

Щодо планів на 2022 рік, то основним завданням є виконання державного замовлення для морської авіації ВМСУ за двома машинами Ан-26. Крім того, у 2022 році ми плануємо почати виконання роботи на трьох літаках  Республіки Бангладеш. Першу машину планується прийняти у роботу у другому півріччі наступного року, а ще дві у 2023 році. Також у 2022 році проведемо ряд робіт з четвертим літаком Республіки Шрі-Ланка. У планах підприємства – прийняти від чотирьох до п'яти літаків та двигунів у ремонт від Республіки Казахстан.

Сьогодні на стадії розбирання та дефектування у нас знаходиться ще один літак Військово-повітряних сил України, який ми прийняли у другій половині 2021 року та розпочнемо виконання капітального ремонту і модернізації у 2022 році. Крім того, зараз ми у процесі виконання капітального ремонту та модернізації літака Ан-26Ш. Це навчальна версія для штурманів Військово-повітряних сил України. Отже, пакет замовлень на наступний рік у нас досить великий.

Щодо реформи оборонно-промислового комплексу, то наше підприємство вже отримало статус підприємства, яке перетвориться на товариство з обмеженою відповідальністю шляхом реорганізації. Це одна з основних частин програми Президента України, яку ми із гордістю виконаємо. Хотілося б відзначити і правильне, на мою думку, рішення керівництва ДК «Укроборонпром» щодо призначення головами комісій із реорганізації підприємств чинних керівників підприємств. Це дозволить ефективніше та швидше пройти етап перетворення підприємства на корпоративні одиниці майбутніх галузевих холдингів. У свою чергу, я гадаю, що наше підприємство своїм прикладом покаже, як цю процедуру можна пройти безболісно.

Така реформа допоможе упорядкувати наші активи. Також це дозволить ефективніше використовувати виробничі площі шляхом їх оптимізації, які приносять кошти не лише підприємству, а й бюджету країни. Крім того, «Завод 410 ЦА» має щільно поєднатися з основним розробником та виробником авіаційної техніки – ДП «АНТОНОВ».

На закінчення хотілося б подякувати всім працівникам підприємства, які брали участь у роботі заводу у 2021 році. Цей рік був не простим, але досить плідним, а ми завдяки впертій праці вийшли на новий рівень.

Шановні колеги, від імені всього керівництва «Заводу 410 ЦА», хочу привітати всіх з Новим 2022 роком і Різдвом Христовим. Нехай Вас завжди супроводжує удача, а цілі, які ви поставили перед собою, завжди втілювалися в реальність. Нехай рік тільки множить рахунок щасливих миттєвостей, а поряд завжди буду дорогі Вам люди. З Новим роком!

Генеральний директор "Заводу 410 ЦА"

Олександр Пащенко

Translate »