Реформа ОПК збільшить експорт української зброї

У 2020 році пандемія змусила країни світу закрити свої кордони, перекроїти під потреби медицини оборонні бюджети, скасувати величезну кількість оголошених тендерів на закупівлю нових зразків озброєння та військової техніки.

Україні довелось навчитися продавати свою зброю онлайн.

Утім, попри це у 2020 році підприємствам-учасникам "Укроборонпрому" вдалося зберегти експорт озброєння та військової техніки майже на рівні докарантинного 2019 року. 908,11 млн дол проти 925 млн дол. Різниця становить менше 2%.

Надходження коштів від підприємств-спецекспортерів торік становили 496,2 млн дол, що лише на 14% менше, ніж за аналогічний період 2019 року (572,4 млн дол). З огляду на те, у який ситуації опинився весь світ і скільки втратили провідні гравці ринку, показники експорту "Укроборонпрому" можна вважати задовільними.

Пандемія коронавірусу завдала потужного удару по глобальній економіці.

Багато компаній вимушено скоротили обсяги виробництва та постачання на зовнішні ринки. Експорт зброї не став винятком, оскільки контакти між країнами було обмежено, виставки, де зазвичай презентують перспективну продукцію та домовляються з потенційними партнерами, не відбулися.

Проте ми не тільки встояли, а й продовжили працювати над покращенням технологій та якості продукції, вдосконаленням клієнтського сервісу. Непоганий результат показали наші спецекспортери "Укрінмаш" та "Прогрес", які у 2020 році уклали контрактів майже на третину більше, ніж у 2019 році.

Варто окремо виділити ДП "Антонов", флот важких транспортних літаків якого зробив у 2020 році значний внесок у загальний результат зовнішньоекономічної діяльності, у тому числі допомагаючи нашій державі та іншим країнам у перевезенні апаратури та медичних засобів для боротьби з коронавірусом.

Хороші результати показали також ДержККБ "Луч", державна холдингова компанія "Артем" і ДП "Харківський машинобудівний завод "ФЕД". Загалом у 2020 році підприємства концерну експортували зброю, військову техніку та сервіси до майже 50 країн.

Джерело: https://cutt.ly/YkNoyTs

Translate »