ТИЖДЕНЬ З КАБІНИ ПІЛОТА (30.10 – 5.11)

Кадрові зміни

Цей тиждень видався напрочуд плідним для України. Почати варто з кадрових змін. Цього тижня було обрано нового міністра оборони України та міністра з питань стратегічних галузей промисловості України. Таким чином, Міністерство оборони України очолив Олексій Резніков, а Павло Рябікін Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України.

Павло Рябікін

До речі, новоспечений міністр П. Рябікін вже встиг окреслити плани щодо роботи міністерства в майбутньому.

«Пріоритетом для мене буде максимальне забезпечення державним замовленням саме вітчизняних виробників незалежно від форми власності. Головне — якісне, сучасне, високотехнологічне озброєння та військова техніка для нашої армії», — заявив Рябікін під час засідання парламенту.

Крім того, він наголосив, що українська оборонка має компетенції в космічному ракетобудуванні, авіаційній та бронетанковій техніці, двигунобудуванні, високоточному озброєнні та радіоелектронній техніці.

«Переконаний, що для збереження розвитку наявного потенціалу нашої промисловості ми маємо оперативно і водночас вкрай виважено та обережно проводити заходи реструктуризації та корпоратизації підприємств ОПК України, а Мінстратегпром має стати координатором цього процесу», - підсумував П. Рябікін.

Наші підприємства

До того ж, не стоять на місці й українські підприємства. Цього тижня стало відомо, що Державне підприємство «АНТОНОВ» замовило німецькі верстати. Згідно з документацією, до кінця 2022 року німецька компанія має поставити два сучасні металообробні верстати Niles-Simmons N50 MC із системою управління Sinumerik 840 DE sl та додатковими опціями за €4,86 млн. Повідомляється, що в якості «мети кінцевого користувача обладнання» за цим контрактом (тобто ДП «АНТОНОВ») вказується «виготовлення деталей для літаків типу «Ан».

Крім того, експерти не виключаються можливості використані німецьких верстатів при виробництві нових складних запчастин в рамках програми заміщення деталей російського виробництва.

Також цього тижня відзначилося й ДП «ЗАВОД 410 ЦА». Підприємство виконає чергове замовлення в інтересах держави. 5 листопада на завод перелетів ще один літак. Це Ан-32П Державної служби України з надзвичайних ситуацій. У ході виконання договору буде зроблено ряд регламентних робіт.

Поповнення

Також цього тижня поповнився й флот вертольотів Airbus H145. У середу до Львова прилетіли ще два вертольоти Airbus Helicopters H145 для Національної поліції України. Тепер флот гелікоптерів Airbus H145 складає 8 бортів.

Що стосується військової авіації, то днями стало відомо, що в Україні активно ремонтуються воєнні аеродроми. Загалом цього року силами окремих інженерно-аеродромних батальйонів проведено ремонтні роботи на восьми аеропортах. Ще на чотирьох – роботи продовжуються.

Підсумовуючи, варто наголосити, що Україна може отримати й літак від іноземців абсолютно безкоштовно. Міноборони Литви планує передати Україні легкий штурмовик L-39ZA.

Повідомляється, що наказом командувача ЗС Литви у квітні цього року літак був визнаний непридатним для використання через несправність. Цей "Альбатрос" не здійснює польоти з 2019 року внаслідок поломки двигуна.

"Поки що його консервують і переконсервують кожні півроку, щоб літак не зіпсувався. У квітні 2021 року літак був списаний", - повідомив майор Збройних сил Литви Гінтаутас Чуніс.

Згідно з проектом, підготовленим Міністерством оборони Литви, літак L-39ZA має бути безоплатно передано у власність Збройних сил України.

Translate »