ТИЖДЕНЬ З КАБІНИ ПІЛОТА (20.11 – 26.11)

«Велике будівництво: авіація та туризм»

Цього тижня відбулося чимало подій та заяв можновладців. Розпочати варто з форуму «Велике будівництво: авіація та туризм», під час якого було анонсовано ряд майбутніх проектів. Так, наприклад, нова українська авіакомпанія — державна «Українська національна авіакомпанія», яку представив Президент України Володимир Зеленський, може розпочати польоти вже наступного року.

Про це в рамках форуму повідомив Патріса Фасьє, старший консультант консалтингової компанії Aérogestion, яка розробляла проект національного перевізника. За його словами, з 2023 року маршрутна мережа нової авіакомпанії може зрости до 8 «домашніх» напрямків та одного міжнародного. А до 2026 року

мережа має складатися з 37 маршрутів (з них 8 внутрішніх) та 15 000 рейсів (з них 7 000 – регіональні рейси).  

Також, серед позитивних новин, варто відзначити стрімкий рух України до розвитку авіабудування. Під час форуму, стало відомо, що Україна інвестує понад 34 млрд грн у розвиток авіаційної промисловості до 2030 року у рамках державної програми.

«Розвиток власного авіабудування. Ми маємо стратегічний документ із досить складною бюрократичною назвою «Державна цільова науково-технічна програма розвитку авіаційної промисловості на 2021—2030 роки». Ця програма містить дуже важливу продуману дорожню карту з елементами кращого світового досвіду розвитку авіабудування. Передбачається, що загальний обсяг інвестицій у ці роки становитиме понад 34 млрд грн у розвиток українського авіабудування», — сказав Прем'єр-міністр України Д.  Шмигаль.

За його словами, майже 45 високотехнологічних підприємств авіабудування до 1 січня 2025 року отримали податкові пільги, зокрема, звільнення від оподаткування прибутку, сплати податку на додану вартість, сплати земельного податку, ввізного мита на високотехнологічне обладнання. І це, на думку Прем’єр-міністра, також сприятиме розвитку галузі.

Він наголосив, що загальні інвестиції держави в інфраструктурні проекти у 2021 році склали 3,4 млрд грн.

«Цього року 1,4 млрд грн — це будівництво аеропорту в Дніпрі, 700 млн — це аеропорт в Одесі, понад 600 млн — це аеропорт у Вінниці, 500 млн — це херсонський аеропорт», — уточнив Шмигаль.

Під час форуму висловився й Президент України Володимир Зеленський. Він запевнив, що українські потужності готові до повного циклу виробництва літаків та їхнього обслуговування та анонсував створення сучасного авіахабу в Україні для модернізації пасажирських літаків у вантажні.

«Сьогодні ми повертаємо світові ідею про європейський літак. Наразі це вже спільна наша мрія – українська мрія, спільна з нашими колегами з Європи», — зазначив глава держави.

Він наголосив, що в Україні є компанія «АНТОНОВ», є «прекрасні потужності» для повного циклу створення сучасного літака, і процес будівництва літаків продовжується.

В. Зеленський нагадав, що цього року будуються три літаки для держави. «У нас є всі потужності для серійного виробництва та для забезпечення вже післяпродажної підтримки», — запевнив Президент. Крім того, за його словами, проводяться переговори із західними партнерами щодо модернізації пасажирських літаків у вантажні. «Водночас ми ведемо переговори з нашими західними колегами щодо створення нашого сучасного авіахабу в Україні для модернізації пасажирських літаків у вантажні. Ми маємо все необхідне, я вважаю, і для цього”, — сказав глава держави.

Україна

Крім того, цього тижня стало відомо, що морська авіація Військово-морських сил (ВМС) ЗС України отримала ще два модернізованих гелікоптери Мі-8МСБ-В.  Повідомляється, що ці гелікоптери приєднаються до аналогічних повітряних суден, які були передані частині у 2019-му році. У модернізованих Мі-8МСБ-В посилено захист від ракет з інфрачервоними головками самонаведення та стрілецької зброї, вдосконалено радіонавігаційне

обладнання та покращено можливості виконувати десантні і пошуково-рятувальні операції. У рамках оновлення машини, встановлено два комплекти супутникової навігаційної системи, радіолокаційний відповідач, аварійний радіомаяк і твердотільний аварійно-експлуатаційний реєстратор польотної інформації з можливістю запису переговорів членів екіпажу.

Продовжуючи тему гелікоптерів, варто відзначити те, що "Укроборонпром" анонсував початок співпраці з однією з найбільших авіабудівних компаній Airbus за вертолітною програмою.

"Нами сплановано певні спільні дії разом з Airbus і не лише у питаннях створення національної авіакомпанії, але також співробітництво за направленням вертолітної програми. Крім того, розглядається створення сервісного центру, який ми обговорюємо з нашими партнерами", - повідомив генеральний директор Державного концерну "Укроборонпром" Юрій Гусєв.

Винищувачі

Цього тижня ударна та винищувальна авіація Повітряних сил ЗС України провели навчання, на яких відпрацювали удари по супротивнику на землі.

Повідомляється, що літаки Су-24М і Су-25, під прикриттям винищувачів МіГ-29 і Су-27, завдавали ракетно-бомбові удари по наземних цілях і пізніше відпрацювали також повітряні бої.

Отже, не можливо не помітити стрімкі кроки України в сфері літакобудування та авіації в цілому. Цей й підтверджує нам черговий тиждень. Далі - більше. Слідкуймо за змінами!

Translate »