ТИЖДЕНЬ З КАБІНИ ПІЛОТА (27.11-03.12)

Україна

Останніми роками наша держава активно розвиває різні галузі оборонно-промислового комплексу. Цьому сприяє й збільшення оборонного бюджету. Варто наголосити, що фінансування оборонного сектору у 2022 році значно зросте.  “Уперше за 30 років у 2022 році фінансування всіх програм сектору безпеки та оборони перевищить 320 млрд грн”, – сказав Президент України В.  Зеленський         .

Повертаючись до вже здобутих результатів, варто наголосити, що Україна продовжує набирати оберти в авіації в цілому. Так, наприклад, цього тижня було відремонтовано черговий літак. В Одесі відремонтували та модернізували перший на цей рік навчально-тренувальний літак L-39 для Повітряних Сил ЗСУ. За попередніми планами на 2022 рік підприємство має відремонтувати чотири навчально-тренувальних літака L-39 для Повітряних Сил ЗСУ. Ще розглядається питання щодо ремонту декількох навчально-бойових «ельок» у версії ZA (L-39ZA) для Військово-повітряних сил Болгарії.

Ще одна показова подія трапилася на державному підприємстві в Києві. На «Завод 410 цивільної авіації» прибув другий літак Ан-32П у рамках виконання договорів на проведення регламентних робіт для потреб Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Крім того, повідомляється, що на заводі обслуговуються одразу 3 машини ДСНС України, а саме два літаки Ан-32П та один літак Ан-30.

Також цього тижня стало відомо, що "Мотор Січ" випускатиме композитний пасажирський вертоліт із європейських матеріалів, розрахований на 8 осіб.

"Ми побудували лінію на 60 гелікоптерів на рік. Робимо - 20. Будуть замовлення, робитимемо 60. Гелікоптер - це вже не розкіш, це вже необхідність. Зараз відкриваємо цех з виробництва фюзеляжів. Наступний етап - це пасажирський гелікоптер, абсолютно композитний, з європейських матеріалів, на 8 осіб. Перспективи є. Попит є", - сказав президент АТ «Мотор Січ» В. Богуслаєв.

Але цього тижня з’явилася ще одна новина про підприємство «Мотор Січ» і вона не така втішна. Китайський інвестор Beijing Skyrizon вимагає від України повернути $4,5 млрд через суд у Гаазі як компенсацію збитків, спричинених рішенням українського уряду повернути у державну власність підприємство "Мотор Січ".

Серед позитивних новин варто виділити те, що в Україні вперше візьмуться за будівництва заводу сучасних дронів.

«У межах державних коштів ми вперше запускаємо комплексну ракетну програму, програму відновлення українського флоту, створення кібервійськ в Україні. Вперше у період незалежності ми будуємо літаки Антонов Ан-178. Вперше розпочинаємо в Україні будувати воєнний завод з виготовлення сучасних дронів», - заявив Президент України В. Зеленський.

Оскільки тема авіації та космосу щільно переплітається, хотілося б підсумувати тиждень здобутками нашої держави у цій сфері. Цього тижня стало відомо, що український супутник «Січ-2-30» успішно пройшов заплановані випробування та готовий до відправки до США.

«Український супутник «Січ-2-30», виготовлений у КБ «Південне» у місті Дніпро, успішно пройшов усі заплановані випробування та готовий до відправки на пускову базу на мисі Канаверал (штат Флорида, США)», — написав на своїй сторінці у Facebook голова Державного космічного агентства України Володимир Тафтай.

«Державне космічне агентство України та КБ «Південне» спрацювали без відхилень від графіка. Усі параметри супутника відповідають поставленим технічним вимогам. Як я вже казав, цей супутник – для громадянських потреб нашої держави», – написав він.

За його словами, вже в США будуть проведені роботи з підготовки супутника до запуску та його стикування з ракетою-носієм.

Translate »