ТИЖДЕНЬ З КАБІНИ ПІЛОТА (09.10-22.10)

В державі

Днями відбулося чимало знакових подій в світі вітчизняної авіації. Варто розпочати з того, що Україна і Європейський Союз підписали Угоду про спільний авіаційний простір.

Угоду про спільний авіапростір підписали Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, посол Словенії в Україні Томаж Менцін і віце-президент Єврокомісії і представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Найцікавіше те, що ця Угода знімає ринкові обмеження України і прив'язує її до внутрішнього авіаційного ринку ЄС завдяки впровадженню авіаційних стандартів і правил Євросоюзу.

Крім того, важливо й те, що Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження № 1231-р «Про передачу цілісного майнового комплексу державного підприємства «Український науково-дослідний інститут спеціальних сталей, сплавів та феросплавів» до сфери управління Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України».

Робота Центру має сприяти збільшенню експорту конкурентоспроможної, сертифікованої за міжнародними стандартами металопродукції зі спеціальних сталей і сплавів, а також виготовлених з них виробів, імпортозаміщенню відповідних видів продукції, насамперед для потреб оборонно-промислового комплексу.

До того ж, процвітають й «Авіалінії Антонова». 19 жовтня ц.р. інформаційно-консалтингова компанія Defense Express повідомила, що авіакомпанія виконає рейс, аби забезпечити перший за останні 20 років похід корабля ВМС Німеччини в Тихоокеанський регіон. Повідомляється, що літак Ан-124-100 "Руслан" із складу "Авіаліній Антонова" доставить на острів Гуам гвинтокрил Sea Lynx військово-морських сил Німеччини.

В повідомленні йдеться, що метою операції є поповнення запасів продовольства та води. Крім того, буде проведено "розмін" бортового гелікоптера Sea Lynx, що має власну назву "Lemmy", на аналогічну гвинтокрилу машину, яка має власну назву "Dusty", і котру власне й доставить "Руслан" "Авіаліній Антонова".

Продовжуючи тему вітчизняної військово-транспортної авіації варто наголосити, що літак Ан-225 "Мрія" повернувся в Україну після виконання комерційних рейсів. Літак прилетів до Гостомеля 20 жовтня. Відомо, що комерційні рейси "Мрії" стартували 1 жовтня. Зокрема, літак виконав рейси до Алмати (Казахстан) Тяньцзіня (Китай), Стамбула (Туреччина) та Лінца (Австрія). Відтак, у Лінц "Мрія" доставила 110 тон комплектів для тестування на COVID-19 із Тяньцзіня (Китай).

Але Україна багата не тільки на авіабудівництво. 22 жовтня в обласній лікарні Запоріжжя презентували вертоліт Мі-2МСБ виробництва компанії "Мотор Січ".

Крім того, президент АТ "Мотор Січ" В'ячеслав Богуслаєв запевнив, що підприємство вже отримало замовлення на 25 таких вертольотів, створених за стандартами Євросоюзу.

Прогрес

Сучасний світ не стоїть на місці. Вчені з Федерального технологічного інституту в Лозанні (Швейцарія) представили відкрите програмне забезпечення, яке дозволяє подорожувати у Всесвіті у віртуальній реальності.

Повідомляється, що проект зібрав інформацію з восьми баз даних, які налічують не менше 4 500 відомих екзопланет, десятки мільйонів галактик, сотні мільйонів космічних об'єктів і понад 1,5 мільярда джерел світла тільки з Чумацького Шляху.

«Це дуже ефективний спосіб відвідати всі різні місця, з яких складається наш Всесвіт, і це абсолютно унікально», - заявив астрофізик Ів Реваз.

Оновлюються й армії світ. Так, наприклад, Азербайджан планує закупити нові літаки для своїх військово-повітряних сил.

«Планується закупівля нових літаків для ВПС. Йдуть переговори в цьому напрямку. Ми вивчили можливості зразків, представлених нам експертами. Можливо, вже в найближчому майбутньому громадськість дізнається, які літаки будуть закуплені », - зазначив командувача ВПС генерал-лейтенант Раміз Таїров.

«Закупівля нового озброєння, підготовка особового складу здійснюється відповідно до концептуального підходу, кожен вид військ має свою стратегію і програму розвитку», -  додав він.

Наші закордоном

Однією із найбільш знакових подій за останні дні стало те, що  в Канаді розпочнеться будівництво стартового комплексу для запусків космічних апаратів на українському ракетоносії. Так, вже наприкінці 2021 року в канадській провінції Нова Скотія розпочнеться будівництво стартового комплексу для запусків космічних апаратів на українському ракетоносії “Циклон 4М”. Відомо, що вже обговорено деталі реалізації цього амбітного проекту з президентом та головним виконавчим директором канадської компанії Maritime Launch Services LTD Стівом Матьє.

У проекті беруть участь вітчизняні державні підприємства – “Конструкторське бюро “Південне” та “Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод імені О.М. Макарова”.

Translate »